Konserwacje anten

W sobotę, 19 października 2019, wykonaliśmy konserwację anteny W3DZZ, która przez wiele lat nie przeszła gruntownego przeglądu i często sprawiała problemy podczas nawiązywania łączności.

Pod czujnym okiem Andrzeja SP1EYA, Alka SP1CTI grupa ‘najnowszych nabytków’ Szczepan SP1IMJ, Zbyszek SQ2NNS, Krzychu SP1ATOM oraz Andrzej (który niedawno zdał celująco egzamin operatorski, więc jeszcze bez znaku – gratulacje przy okazji!) dokonała wymiany punktu zasilania anteny, wymieniła leciwy już feeder i dokonała prostej konserwacji trapów. Niestety, stan anteny każe nam rozmyślać nad nową konstrukcją na KF…

Przy okazji wspólnymi siłami uporządkowaliśmy pozostałe feedery i przygotowaliśmy się do rozbudowy i wymiany anten VHF/UHF, które najprawdopodobniej zostaną dokonane wiosną przyszłego roku.

Warto nadmienić, iż nasz Radioklub wszystkie potrzebne części i finanse, z braku sponsorów i wsparcia z zewnątrz, wykłada z własnej kieszeni członków. Nie są to jednak środki wystarczające na większe modyfikacje oraz dynamiczny rozwój.

Niemniej jednak – serdeczne podziękowania dla każdej osoby zaangażowanej w rozwój Radioklubu!